Termín:
19. 8. – 23. 8. 2019
Počet dní:
5 (po – pi)
Počet nocí:
4
Doprava:
autobusom
Strava:
raňajky
Pôvodná cena:
355  EUR
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

rychly popis

Ubytovanie: 4 x v hoteli

Stravovanie: 4 x kontinentálne raňajky

Innsbruck - Schaffhausen - Mainau - Meersburg - Friedrichshafen - St. Gallen - Vaduz - Bolzano - Cortina d´Ampezzo

doprava

autobusová

program

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, príchod k renesančnému zámku Ambras, prehliadka. Krátky presun do hlavného mesta Tirolska – Innsbrucku. Prehliadka námestia, katedrály, gotickej štvrte, ktorej symbolom je Zlatá strieška, cisársky palác. Program dňa zakončený návštevou jedinečného múzea Swarowski. Vo večerných hodinách ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, presun k Rýnskym vodopádom v meste Schaffhausen, ktorý je najväčším vodopádom v Európe vzhľadom na prietok vody, fakultatívne plavba loďou do tesnej blízkosti vodopádu. Pokračovanie na kvetinový ostrov Mainau s impozantným arborétom. Plavba loďou k hradu Meersburg zo 7. storočia – najstarší hrad na území Nemecka, prechádzka historickým centrom. Ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, presun do mesta Friedrichshafen, prehliadka centra a prístavu univerzitného mesta, ktoré je preslávené najmä vďaka Ferdinandovi von Zeppelinovi. Ten v meste založil továreň na vzducholode, návšteva Múzea vzducholodí so zaujímavými technickými expozíciami.  Odchod do švajčiarskeho St. Gallenu, prehliadka historického centra so slávnou barokovou katedrálou, ktorá patrí do zoznamu UNESCO, po prehliadke pokračovanie do hlavného mesta Lichtenštajnského kniežatstva – Vaduz. Prehliadka starého mesta pod kniežacím zámkom týčiacim sa na skale (fakultatívne možnosť návštevy). Ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, príchod do hlavného mesta južného Tirolska – Bolzana. Prehliadka historického centra, v ktorom sa stretáva nemecká kultúra a architektúra s talianskou a vytvárajú tak zaujímavý kolorit na pozadí masívnych vrchov. Možnosť návštevy archeologického múzea, kde je vystavený slávny 5000 rokov starý ľadový muž Őtzi, ktorý bol objavený na rakúsko-talianskych hraniciach. Pokračovanie Veľkou dolomitskou cestou, kde je možnosť vyviezť sa lanovkou na Sass Pordoi (2950 m). Z vrcholu sa naskytá nádherný výhľad na okolité viac ako 3000 m vysoké končiare, okrem iných na najvyšší vrch Dolomitov, končiar Marmolada (3343 m). Ubytovanie a nocľah.

5. deň – raňajky, transfer do exkluzívneho strediska Cortina d´Ampezzo, prezývaného aj „kráľovná Dolomitov“. Prehliadka romantického centra mesta, ležiaceho medzi 3300 m vysokými končiarmi Dolomitov, kde sa v roku 1956 konali Zimné olympijské hry. Možnosť návštevy olympijského štadióna. Zastávka pri jazere Misurina, obklopeného vysokými horskými štítmi, ktoré sa zrkadlia na jeho hladine. Transfer, príchod na Slovensko vo večerných hodinách.  

typ stravy

raňajky

dni

5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

doprava luxusným autokarom, 4 x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

Základná cena nezahŕňa

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc).
Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 135 EUR/4 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 110 EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 10 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 13 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 15 EUR.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Turancar, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Bolzano, Cortina D´ampezzo, Friedrichschafen, Innsbruck, Mainau, Meersburg, Schaffhausen, St. Gallen, Vaduz

Alpský okruh a Bodamské jazero

Číslo zájazdu: 775368
Lichtenštajnsko, Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko, Taliansko, Benátsko, Dolomiti Superski, Južné Tirolsko, Lichtenštajnsko, Bolzano, Cortina d'Ampezzo, Innsbruck, Mainau, St. Gallen, Vaduz

Všetky termíny a možnosti (1)