Termín:
22. 10. – 7. 11. 2019
Počet dní:
17 (ut – št)
Počet nocí:
13
Doprava:
letecky Praha
Strava:
raňajky
Pôvodná cena:
3 848  EUR
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

Program zájazdu:
1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Zraz skupiny 2 hodiny pred odletom, odlet do Kuching odletom.
2. deň KUCHING
Prílet do Kuching. Ubytovanie, nocľah.
3. deň KUCHING
Po raňajkách prehliadka Kuching, mesta plného zelene, založeného sirom Brook, prvým bielym rádžom Sarawaku. Mesto je plné všadeprítomných čínskych chrámov, farebných trhov na každom rohu a príjemnou promenádou pozdĺž rieky. Obchody ponúkajú najlepší výber tradičných výrobkov z celého Bornea. Návšteva najznámejšieho tunajšieho múzea, popoludní voľný program. Nocľah.
4. deň NÁRODNÝ PARK BAKO
Raňajky. Odchod do dediny Bako, potom loďou do parku situovaného na polostrove. Bako je jedno z najlepších miest na pozorovanie zvierat v ich prirodzenom prostredí : hŕbu druhov opíc, jašteríc a diviakov žijú v tomto kúte dažďového pralesa zahŕňajúce pieskovcové skaly, močiare, skalné útesy či mangrovníkmi. Prechádzka po krásnych chodníkoch, ponúka sa tu i možnosť kúpania na odľahlej pláži teplého Juhočínskeho mora. Nocľah v Kuching. 5. deň MIRI Raňajky. Transfer na letisko. Nasleduje odlet do Miri. Po prílete návšteva miestneho trhoviska, rybieho trhu a čínskeho chrámu. Prehliadka prvého ropného vrtu v Malajzii zvaného Grand Old Lady z roku 1910. Návšteva Múzea ropy. Návrat do mesta. Ubytovanie, nocľah.
6. deň NÁRODNÝ PARK LAMBIR HILLS - BRUNEJ
Raňajky. Skorý odchod do Lambiru. Národný park pokrýva plochu 70 km ? a je obľúbeným miestom na prechádzky v dažďovom lese s bohatou flórou a faunou. V parku je veľké množstvo menších avšak krásnych vodopádov s možnosťou kúpeľa v osviežujúcich lagúnach. Návrat do Miri. Cesta pokračuje cez štátnu hranicu v Sungai do Bruneja. Ubytovanie, nocľah.
7. deň BRUNEJ
Raňajky. Celodenná prehliadka Bandar Seri Begawan ( hlavné mesto ) a okolia zahŕňa veľkoryso postavenú mešitu sultána Hassana al - Bolkiah, zastávku u sultánskeho paláca, miestne múzeum a návšteva tradičnej časti mesta Kampong Ayer s domami nad vodou, ktoré existuje už od stredoveku a bývalo jedným z obchodných centier juhovýchodnej Ázie, lodný výlet s návštevou miestnych opbyvatel. Nocľah.
8. deň BRUNEJ - KOTA KINABALU
Raňajky. Transfer na letisko. Prelet do Kota Kinabalu, hlavného mesta malajskej štátu Sabah, transfer do hotela. Popoludní prehliadka mesta novo prestavaného po 2. svetovej vojne s návštevou nočného trhu a večerou spojenou s typickým tanečným vystúpením. Nocľah v Kota Kinabalu.
9. deň PORING - KINABALU PARK
Skoro ráno po raňajkách odchod k horúcim sírnym prameňom Poring, po ceste zastávka v dedine Nabale s možnosťou nákupu tradičných výrobkov. Nasleduje unikátny pozorovanie pralesa na tzv závesnom chodníku v korunách stromov a možnosť kúpania v prameňoch obklopených krásnou scenériou. Po obede prechádzka Národným parkom Kinabalu, ktorý je na zozname UNESCO. Park bol založený v roku 1964 a jedná sa o absolútny botanický raj s veľmi rôznorodou flórou i faunou, ktorú nenájdete na iných miestach. Nocľah v Kota Kinabalu.
10. deň OSTROV MANUTIK ALEBO MANUKAN
Raňajky. Len 15 minút loďou od Kota Kinabalu sa nachádza prekrásne koralové ostrovčeky Tunku Abdul Rahman ponúkajúca pôvodné biele pláže, priezračnú vodu a koralové útesy. Možnosť kúpania, šnorchlovania ( vybavenie možné zapožičať ) vrátane obeda na mieste. Od poludnia návrat do hotela v Kota Kinabalu.
11. deň SANDAKAN - SEPILOK - KINABATANGAN RIVER
Po raňajkách odlet do Sandakanu, presun do orangutaního útulku v Sepiloku, odkiaľ bývajú preradení späť do voľnej prírody, možnosť ich pozorovanie pri kŕmení v pralese. Nasleduje prejazd do prístaviska a plavba loďou po delte rieky Kinabatangan pozdĺž mangrovníkového lesa, kde žijú opice nosaté, rôzni plazy a vtáky. Po obede sa pokračuje loďou po delte a potom po rieke Menanggul v objavovaní ďalšie fauny a flóry. Ubytovanie v národnom parku, večera, nocľah.
12. deň KINABATANGAN RIVER
Skorý výlet loďou k jazeru Ox Bow. Pozorovanie divokej prírody. Raňajky. Voľný program v národnom parku. V neskorom popoludňajšej lodný výlet po rieke Menanggul. Pozorovanie prírody. Návrat do lodge. Nocľah.
13. deň SANDAKAN - KOTA KINABALU
Po raňajkách návrat loďou do Sandakanu na prehliadku mesta s návštevou budhistického chrámu Puh Juh SYH s panoramatickým výhľadom. Po obede transfer na letisko a odlet späť do Kota Kinabalu. Ubytovanie v plážovom hoteli Voľno, nocľah.
14. deň KOTA KINABALU - VOĽNÝ PROGRAM
Raňajky. Voľný program s možnosťou kvalitného kúpania.
15. deň ODLET DO PRAHY
Raňajky. Voľné dopoludnie s možnosťou kúpania. Popoludní transfer na letisko. Nasleduje odlet do Prahy.
16. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

leteckú dopravu Praha- Kuching a Kota Kinabalu – Praha vrátane miestnych preletov - (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
13 x ubytovanie s raňajkami v hoteloch 3* -4*
8 x obed, 3 x večera
program vrátane všetkých vstupov a transferov
miestneho česky hovoriaceho sprievodcu (min. 16 os.)

Základná cena nezahŕňa

letiskové taxy 369,- EUR fakultatívne akcie a prepitné cestovné poistenie Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.
Poznámka

Minimum: 16 osob

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Eso travel, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Bako, Brunej, Kuching

Borneo - Sarawak - Brunej - Sabah

Číslo zájazdu: 729063
Malajzia, Brunej, Kuching

Všetky termíny a možnosti (1)