Termín:
1. 5. – 8. 5. 2020
Počet dní:
8 (pi – pi)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Bratislava
Strava:
plná penzia
Pôvodná cena:
1 298  EUR
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

Úvod

8-dňový letecký zájazd.

Úvod

Kolíska civilizácie, synonymum tajomna, krajina zahalená mystikou a tajomstvami. Obrovské, dych vyrážajúce pyramídy, sfinga, chrámy, to všetko pripomína zašlú slávu faraónov. Životodarný Níl, rozpálená púšť a skvelé pláže červeného mora vytvárajú  dokonalý kontrast, ktorý k Egyptu neodmysliteľne patrí.

Ubytovanie

5* hotel, 5* loď.

Stravovanie

Na lodi plná penzia, v hoteli all inclusive.

V skratke o hoteli

LOĎ A JEJ VYBAVENIE Plavby po Níle sú realizované na kvalitných 5* lodiach. Každá z lodí má okolo 80 oknových kajút situovaných na jednotlivých palubách lode. K vybaveniu kajút patrí kúpeľňa, sušič vlasov, SAT TV, trezor, minibar a klimatizácia. Na lodi sa nachádza recepcia, bar na hornej palube, reštaurácia, salón krásy, lounge s pripojením na internet (za poplatok), obchod so suvenírmi a fi tnes centrum. Na hornej palube je terasa na slnenie a bazén, ležadlá, slnečníky a osušky sú zdarma. Večer sú organizované rôzne kultúrne šou alebo tanečné zábavy.

Poznámka

Trasa plavby a dni odchodov sa môžu meniť. Lodným itinerárom sa prispôsobuje následne aj program zájazdu. Plavba sa začína/končí v Asuáne alebo v Luxore. 

Doprava

Letecká z Bratislavy alebo z Viedne.

1. deň

Odlet z Bratislavy/z Viedne do Egypta. Po prílete do Hurghady presun do hotela, ubytovanie.

2. deň

Transfer do Luxoru, kde začne naša plavba. Navštívime dva nádherné chrámy na východnom brehu Nílu - Luxor a Karnak. Chrám v Karnaku, kultové stredisko boha Amona. Bol postupne stavaný a rozširovaný až 1500 rokov. Na jeho výstavbe sa zúčastnila väčšina významných faraónov. Luxor je jedným z najstarších a najvýznamnejších miest v Egypte. Mesto i chrám sú postavené v súlade s pravidlami egyptského náboženstva - východ je symbolom zrodenia, západ symbolom smrti. 

3. deň

Navštívime „ríšu mŕtvych“ Údolie kráľov, kde sa nachádzajú hrobky kráľov z 18., 19. a 20. dynastie. Svoje miesto tu má i hrobka azda najznámejšieho faraóna Tutanchamóna. V Údolí kráľovien si pozrieme hrobky kráľovien a ich detí a najvýznamnejšiu pamiatku tejto oblasti Chrám kráľovnej Hatšepsut, čiastočne vytesaný do skaly a čiastočne dostavaný do svojej pôvodnej podoby. Nevynecháme ani sochy faraóna Amenthotepa III. – Memnonove kolosy. Plavba do Edfu.

4. deň

V meste Edfu navštívime chrám sokolieho boha Hora, ktorý je nielen najzachovalejším chrámom v celej krajine, ale i jedným z najkrajších chrámov. Boh Hor je vždy znázorňovaný ako sokol a jeho krídla boli symbolom rozlohy vesmíru a slnko a mesiac boli považované za jeho oči. Plavba do mesta Kom Ombo, kde navštívime chrám boha Sobeka. Asuán.

5. deň

Asuán je akousi pomyselnou 'bránou do čiernej Afriky', a zároveň je mestom bez jediného mosta. Veľká asuánska priehrada vystihuje kontrast starej a novej doby. High Dam, Asuánsky obelisk, Philae. 

6. deň

Check-out z lode, pred nami je dlhý presun z Asuánu do letoviska Hurghada. 

7. deň

Pobyt s all inclusive programom v Hurghade.

8. deň

Pobyt s all inclusive programom v Hurghade. Podľa letových časov transfer na letisko, odlet do Bratislavy/do Viedne.

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

    Leteckú doprav z Bratislavy/z Viedne. Miestne transfery. 4x ubytovanie na 5* lodi s plnou penziou, 3x ubytovanie 5* hoteli v Hurghade s all inclusive programom. Sprievodcu CK SATUR a miestneho sprievodcu. Servisné poplatky 200 EUR, vstupy do pamiatok, výlety, transfery a miestni sprievodcovia počas plavby 180 EUR/silvestrovský pobyt 200 EUR/termíny feb - máj 250 EUR.Silvestrovský večer. 

Základná cena nezahŕňa

    Povinné doplatky: povinné prepitné na lodi 40 USD/silvestrovský pobyt 50 USD (platí sa na mieste). Ostatné poplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, príplatok za jednolôžkovú izbu/kajutu 290 EUR/silvestrovský pobyt 330 EUR a cestovné poistenie.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Satur Travel, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Asuán, Hurghada