Termín:
4. 9. – 11. 9. 2019
Počet dní:
8 (st – st)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Bratislava
Strava:
raňajky
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

Úvod

8-dňový letecký zájazd

Úvod

Kréta - nádherný ostrov, ktorý je najväčším gréckym ostrovom a domovom jednej z najstarších civilizácií sveta. Práve na Kréte sa v minulosti nachádzalo centrum Minojskej civilizácie. Prehliadneme si typickú krétsku krajinu, ktorú si za svoje sídlo vybrali samotní bohovia. Podľa gréckej mytológie sa tu narodil Zeus, vládca všetkých olympských bohov. V neposlednom rade je Kréta i miestom vzniku tradícií olympijských hier.

Ubytovanie

7x ubytovanie v 3* hoteloch

Stravovanie

7x raňajky.

Doprava

Letecká

1. deň

Odlet z Bratislavy / Košíc a prílet do hlavného mesta ostrova, Heraklion. Po prílete nás bude čakať transfer a ubytovanie v hoteli. Vychutnáme si prechádzku týmto čarovným mestom, ktoré miloval aj známy básnik a nositeľ Nobelovej ceny, Odysseas Elytis.

2. deň

Dnes nás čaká prehliadka jedinečného minojského paláca Knossos, kde podľa legendy sídlil Kráľ Minos. Zastavíme sa tiež vo významnej dedinke Archanes, v ktorej sa vyrábalo víno už pred štyritisíc rokmi a nás tu čaká vynikajúca degustácia. Po obede preskúmame významné archeologické múzeum v Heraklione a neskôr navštívime krásne mesto Rethymno, v ktorom sa kombinujú orientálne črty z tureckého obdobia s renesančným štýlom benátskej architektúry.

3. deň

Začneme prehliadkou historicky najvýznamnejšieho kláštora na ostrove. Kláštor Arkadi predstavuje pre Krétu symbol slobody. Pokračovať budeme ďalej až do izolovaného kláštora Praveli. Po jeho prehliadke nás čaká krátky oddych na nádhernej rovnomennej pláži Praveli, ktorá je prezývaná aj „Palm Beach“. Na obed sa zastavíme v dedinke Spili, kde nás bude čakať 25 jedinečných fontán v tvare levích hláv. Podvečerný príchod do prístavného mesta Chania.

4. deň

Našou prvou dnešnou zastávkou bude významný kláštor Gouvermento, postavený počas benátskej nadvlády v roku 1548. Neďaleko Koumares navštívime grécky ortodoxný kláštor Agia Triada a pokračovať budeme až k nádhernému sladkovodnému jazeru Kournas. Krátku prechádzku a čerstvú pomarančovú šťavu si vychutnáme v dedinke Fodele, ktorá je rodiskom známeho El Greca. Podvečerný príchod do Heraklionu.

5. deň

Raňajky, individuálne voľno pri mori alebo fakultatívny výlet na ostrov Santorini, ktorý určite patrí medzi najväčšie klenoty v Stredomorí. Aj on v sebe ukrýva poklady starého minojského národa. Je to presne ten grécky ostrov, kde uvidíte biele domčeky a modré kupoly, nádherné a neopakovateľné výhľady na tmavé sopečné útesy a nekonečné modré more všade navôkol! Po príchode na Santorini prehliadka mestečka Oia a Fira, kde sa prejdeme malebným úzkymi uličkami. Večerná plavba späť na Krétu.

6. deň

Ráno vyrážame smerom na juh ostrova a čaká nás skutočne panoramatická jazda s množstvom krásnych výhľadov. Našou prvou zastávkou bude minojský palác Phaestos. Pokračovať budeme do historického mesta Gortys, odkiaľ pochádza prvý grécky zákon z 5. st. p.n.l. a obed si vychutnáme v tradičnej dedinke Sivas. Dnešný deň zakončíme v letovisku Matala, ktoré ponúka nádhernú pláž, ale aj známe jaskyne vytesané do skaly na severnej strane zátoky.

7. deň

V tento deň sa scénickou cestou po južnom pobreží presunieme do rybárskej dediny Myrtos a následne pokračujeme až do najjužnejšieho mesta Európy, Ierapetri. Tu si doprajeme vynikajúci obed, navštívime archeologické múzeum a Benátsku pevnosť. Dnešným cieľom bude mesto Agios Nikolaos. Priamo v historickej časti sa nachádza jazero Voulismeni, v ktorom sa podľa legendy zvykli kúpať bohyne Aténa a Artemis.

8. deň

Posledný deň nášho krétskeho dobrodružstva sa presunieme naspäť do hlavného mesta, odkiaľ nás bude čakať spiatočný let do Bratislavy / Košíc.

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

    Leteckú dopravu na trase Bratislava – Heraklion – Bratislava, miestne transfery, 7x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, miestneho sprievodcu a sprievodcu CK. Servisné poplatky 190 EUR.

Základná cena nezahŕňa

    Za 1/1 izbu 255 EUR, za výlet na ostrov Santorini 150 EUR / osoba.
    Vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Satur Travel, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Heralion
Informácie o zľavách

Grécko

Grécko je štát ležiaci v južnej Európe. Rozprestiera sa nielen na pevnine, ale aj na početných ostrovoch, ktoré tvoria približne jednu pätinu gréckeho územia. Členité pobrežia a romantické pláže obmýva Egejské, Krétske, Stredozemné a Iónske more. Na polostrove Attika sa nachádza hlavné mesto Grécka, Atény. V tejto krajine nájdete neopakovateľné a veľmi rôznorodé prírodné krásy. Objavte tiesňavy a kaňony, ktoré patria k najdlhším v Európe, náhorné plošiny, bujné lesy a olivové háje. Prevláda tu typické stredomorské podnebie, počas sezóny s jasnou slnečnou alebo skoro jasnou oblohou a teplotami okolo 30˚C. V strednej a severnej pevninskej časti krajiny sa vyskytuje skôr horské podnebie a suché a horúce letá. Gréckom kráčala staroveká história a jej odkazy sú rozosiate na každom kroku. Spoznávajte antické pamiatky, odpočívajte pri čistom mori, vychutnajte si špeciality miestnej kuchyne. Najobľúbenejšie grécke ostrovy sú Kréta, Rhodos, Zakynthos, Thassos a Santorini.

Od roku 2018 je v Grécku zavedená pobytová taxa. Platba bude priamo na recepcii hotela, v deň príchodu.

• 0,50 € za izbu a noc pre 1-2 hviezdičkové hotely
• 1,50 € za izbu a noc pre 3 hviezdičkové hotely
• 3,00 € za izbu a noc pre 4 hviezdičkové hotely
• 4,00 € za izbu a noc pre 5 hviezdičkové hotely
• 0,50 € za noc v apartmánoch všetkých kategórií