Termín:
17. 10. – 25. 10. 2020
Počet dní:
9 (so – ne)
Počet nocí:
8
Doprava:
letecky Viedeň
Strava:
raňajky
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

Úvod

9-dňový letecký zájazd.

Úvod

Zaujímavá, pohostinná, priateľská a hlavne bezpečná – taká je súčasnosť najvýznamnejšej krajiny bývalej Perzskej ríše, obdarenej prírodnými krásami, cennými historickými pamiatkami a kultúrou, ktorú môžete spoznať a vychutnávať doslova na každom kroku. Napríklad aj v podobe chutných jedál perzskej kuchyne.

Ubytovanie

3/4* hotely.

Stravovanie

Raňajky.

Doprava

Letecká z Viedne.

Maximálne obsadenie

16 osôb.

1. deň

Odlet z Viedne, prílet do Teheránu.

2. deň

Začneme spoznávaním hlavného mesta. Dejiny Iránu siahajú do r. 5000 p.n.l a história tejto krajiny je veľmi bohatá. Navštívime Národné múzeum, kde si pozrieme časť z predislamského obdobia. Pozrieme si palác Golestan, jeden z palácov Shaha, z poslednej dynastie Pahlavi, ktorá tu vládla do 80 r. minulého storočia. Teherán je obrovská moderná metropola a zaujímavý pohľad na ňu bude práve z vrchu veže Milad. Zastavíme aj na námestí slobody - Meydane Azadi alebo „Shahyad“, ktoré bolo postavené pri príležitosti osláv 2500 výročia Perzskej monarchie.

3. deň

Z Teheránu sa presunieme letecky do Shirazu. „Mesto slávikov, ruží, vína a básnikov“, ako na neho mnohí spomínajú. Shiraz je bývalým hlavným mestom ešte z doby vlády Karim Khan Zanda. Dnes navštívime citadelu, Vakil bazar, hrobku slávneho poéta Hafeza a Saadiho, mešitu Nasirolmolk, ktorej sa tiež hovorí „ružová mešita“, jednu z krásnych perzských záhrad, záhradu Eram. Perzská záhrada má nielen v Iráne ale aj vo svete svoje renomé a jej zrod siaha do obdobia Achajmenovskej ríše, ako odraz vysnívanej rajskej záhrady.

4. deň

Následne opustíme Shiraz pri bráne Koránu a dostaneme sa do bývalého hlavného mesta Achajmenovcov, Persepolisu alebo Takhte-Jamshid. Uvidíme Naqshe Rustam, nekropolu Dariusa, Xerxesa a ďalších, či tajomnú Kaba-ye Zartoshti, ako aj skalné reliéfy Sasánovských panovníkov. Mesto Yazd.

5. deň

Ráno začneme prehliadkou mesta. Mesto je známe pamiatkami zoroastrijského náboženstva, navštívime Vežu mlčania, Chrám ohňa, kde horí oheň udržiavaný od r. 470, Piatkovú mešitu z 12. st., prejdeme sa starým mestom, ktoré si zachovalo starodávnu architektúru, typickú pre púštne mestá, lákadlom je záhrada Doulat Abad s únikátnym badgirom, námestie Amir Chakhmaq.

6. deň

Zastavíme v Meybod, v bývalom hlavnom meste dynastie Mozaffarovcov, ktoré je známe najmä vďaka výrobe keramiky, navštívime najstarší hrad Narin, odkiaľ sa nám naskytne nádherný výhľad na tehlové mesto. Shah Abbas Caravanserai. Cesta nás povedie do mesta Isfahán, ktoré je známe vďaka starým mostom cez rieku Zayande. Tie sú nádherne vysvietené najmä večer. Najznámejším je most Khajou.

7. deň

Isfahan sa tiež nazýva „Nesfe Jahan“, polovica sveta a je právom považované za jedno z najkrajších iránskych miest. Mesto zaznamenalo najväčší rozmach za vlády panovníka Abbasa Veľkého z dynastie Safíjovcov v 16. st. Navštívime námestie Naqshe Jahan, obklopené starým bazárom, palác Tchehel Sotoun, mešitu Sheikh Loftollah a shahovu mešitu. Námestie z vrchu si pozrieme z terasy paláca Ali Kapou. Navštívime tradičné umelecké dielne.

8. deň

Blíži sa záver nášho okruhu v Iráne a z Isfahánu sa presunieme do Kashanu, kde si ukážeme jeden z honosných domov obchodníkov z 19. st., pozrieme si kúpele Soltan Amir Ahmad aj záhradu Fin. Presunieme sa do Teheránu.

9. deň

V skorých ranných hodinách transfer na letisko, odlet do Viedne. „Khoda Hafez“ Irán.

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Viedne. Miestny prelet. Transfer BA–letisko– BA. Miestne transfery. Ubytovanie v 3/4* hoteloch s raňajkami. Vstupy do pamiatok podľa programu. Sprievodca CK a miestny sprievodca. Servisné poplatky 400 EUR. Vstupné vízum 95 EUR.

Základná cena nezahŕňa

Povinné doplatky: prepitné pre vodičov a miestnych sprievodcov 50 EUR (vyberie na mieste sprievodca). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, fakultatívne aktivity, príplatok za jednolôžkovú izbu 350 EUR a cestovné poistenie.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Satur Travel, IČ: 35787201, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Teherán