Krajinou kaňonov a puebiel

USA, Ekvádor, Santa Fe

Krajinou kaňonov a puebiel

  USA, Ekvádor, Santa Fe
Pôvodná cena
3 038 EUR/os

Cena
2 828 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 137 441
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:
Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Odlet z Prahy do Phoenixu. Transfer do Tucson, ubytovanie. Nocľah v Tucson.
2: KAKTUSOVÉ ZÁHRADY ARIZONA

Výprava do filmových štúdií Old Tucson Studios s rekvizitami z filmov o Divokom západe. Presun do rezervácie Arizona Sonora Desert Museum, kde žije 300 druhov zvierat vrátane tarantúl, štrkáčov a púm. Potom peší výlet pravou záhradou kaktusov v NP Saguaro. Nocľah v Tucson.
3: TOMBSTONE: MESTO MARŠÁLA EARPA

Skoro ráno prejazd do Tombstone. Ako zázrakom sa ocitneme v dobách starého dobrého Divokého západu, kedy udatní pištoľníci s rukou rýchlejšou ako útok štrkáča bránili osadníkov pred banditami. Prejazd do Alamogordo cez jednu z najtajnejších vojenských základní White Sands Missile Range (podľa aktuálnej situácie návšteva), kde Američania odpálili v lete 1945 prvý jadrovú pumu v dejinách ľudstva. Nocľah v Alamogordo.
4: NP CARLSBAD CAVERNS: DO STREDU ZEME

Návšteva jaskynného systému Carlsbad Caverns, ktorý je tak veľký, že by v jeho hlavnom sále zaparkoval Boeing 747. Peší zostup na dno jaskyne je nesmierne pôsobivý - atmosférou porovnateľný iba s čítaním klasické verneovky 'Cesta do stredu zeme'. Späť na povrch nás pochopiteľne vyvezie výťah. Cestou na juh zastávka pri kamennej hradbe NP Guadalupe Mountains so zvyškami dostavníkovej stanice. Nocľah v Alamogordo.
5: BIELE PIESKY – SANTA FÉ - TAOS

Pod siluetou pohoria Andres nás čaká zázrak - totiž belostné duny rezervácie White Sands - Biele piesky. Žiarivo bielu farbu má na svedomí sadrovec, ktorý voda vymýva z hôr, púštne jazierko Lucero ukladá na dne a vietor roznáša ďalej na sever, kde ho usadzuje v mnohokilometrových vlnách jemného piesku. Prejazd do Santa Fé a ďalej pozdĺž Rio Grande do kúzelného Taos, ubytovanie, nocľah.
6: TAOS PUEBLO - DURANGO

Prehliadka Taos, ktoré najlepšie charakterizuje pohoda usadená do svetlo hnedého štuku španielskej pueblovej architektúry. Útočisko tu kedysi našiel legendárnej dôstojník americkej kavalérie Kit Carson. Prehliadka elegantného indiánskeho puebla Taos Pueblo a odchod do Duranga so zastávkou pri moste Grande Gorge Bridge, ktorý sa dramaticky klenie nad riekou Rio Grande. Nocľah v Durango.
7: ŽELEZNICOU DO SILVERTONE

Dobrodružná jazda historickým vláčikom do Silverton. Prehliadka osady, ktorá ohromne zbohatla na ťažbe striebornej rudy, a ktorá si uchovala autentický ráz Divokého západu. Legendárna horská cesta Route 550 nás prevedie radom horských pasov až do blízkosti NP Black Canyon of Gunnison. Nocľah na trase.
8: BLACK CANYON OF GUNNISON

Dnes si z niekoľkých pôsobivých vyhliadok prezrieme NP Black Canyon of Gunnison, ktorého útesy patria k najstrmším v USA. Cestu do Moab si spestríme prejazdom pôvabným údolím Castle Valley. Popoludní návšteva NP Canyonlands - respektíve prekrásneho oblúka Mesa Arch, odkiaľ z výšky stoviek metrov zbadáme krajinu akoby rozrezanú frézou šialeného umelca. Nadpozemskú scenériu majú na svedomí rieky Colorado a Green. Nocľah v Moab.
9: SKALNÉ OBLÚKY NP ARCHES

Prehliadka skalných oblúkov jedného z najznámejších národných parkov USA Arches. Možnosť radu neopakovateľných peších výletov vrátane prechádzky k Delicate Arch - oblúku, ktorý je symbolom štátu Utah. Nocľah v Moab.
10: TAJOMNÉ MIESTA NA MESA VERDE

Prejazd do NP Mesa Verde. Skalné mestá ľudu Anasáziov nájdeme vo výške 2,5 km. Sú postavené na vnútorných stenách stolovej hory spôsobom, že odborníci dodnes žasnú nad zručnosťami tejto starobylej civilizácie. V rámci prehliadky navštívime aj Cliff Palace, najväčší a najzachovalejší z týchto kamenných palácov. Nocľah v Mexican Hat.
11: NP MONUMENT VALLEY

Najskôr krátko navštívime meandry rieky San Juan v SP Goosenecks a vyhliadku nad Údolím bohov. Potom sa vydáme do Údolia monumentov. Každého napadne, že toto už videl. Prečo nie? Veď úvodná scéna z filmu Vtedy na západe preslávila údolie po celom svete. Možnosť prieskumu údolia v terénnych vozidlách navažských indiánov (fakultatívne). Nocľah v Holbrook.
12: SKAMENELÝ LES

Návšteva NP Petrified Forest, v ktorom pred 250 mil. rokov došlo k procesu tlenia drevín a sýtenia silicami. Výsledkom je les skamenelých stromov. Cestou do Flagstaff zastavíme pri 170 m hlbokom a viac ako 1,5 km širokom kráteri Meteor Crater. Gigantická diera je výsledkom kozmickej kolízie meteoritu, ktorý skrížil dráhu so zemou pred 22 tisícmi rokmi. Nocľah vo Flagstaff.
13: GRAND CANYON - SEDONA

Odjazd k najväčšej atrakcii USA - totiž k Veľkému kaňonu. Fakultatívne let nad obrou hračkou prírody. Kolosálny útvar si vychutnáme z úžasných vyhliadok. Odchod do Sedona cez Oak Creek Canyon. Čo do veľkosti je možná trpaslíkom, zato vyniká krásou a intímnym pôvabom.
14: APACHE TRAIL

Dopoludnia prehliadka Sedona. Potom prejazd k jazeru Theodore Roosevelt Lake a pútavá jazda po Apache Trail v pestrej scenérii jazerných kaskád, horských priesmykov a kaktusových hájov. Zastávka v Tortilla Flat na preslávenej Killer Chilli. Nocľah v Mesa.
15: ODLET DO PRAHY(VIEDNE)

Transfer na letisko, odlet do Prahy.
16: PRÍLET DO PRAHY(VIEDNE)

Poznámky:
Minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.
Zmena programu vyhradená.

Základná cena zahŕňa

leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
14 x ubytovanie kategórie 3*
doprava autami či mikrobusmi (iba)
vstupy do národných parkov
služby sprievodcu ESO travel (minimálne 12 osôb)
púštnu záhradu Sonora Desert Museum v Tucsone
návštevu indiánskeho puebla Taos Pueblo v Novom Mexiku
vstup do jaskynného systému Carlsbad Caverns
jazda historickou železnicou z Duranga do Silverton
vstup do Cliff Palace v NP Mesa Verde
vstup do Monument Valley
vstup do Meteor Crater

Základná cena nezahŕňa

letiskové taxy 369, - EUR, fakultatívne vstupy a výlety, stravovanie a prepitné, poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň, vstupné vízum alebo autorizáciu do USA - ESTA. Žiadosť podajte na adrese: esta.cbp.dhs.gov (možnosť o vízum požiadať prostredníctvom CK - poplatok 20,- EUR/osoba; potrebný scan Biometrického pasu)
Poznámka

Minimum: 10 osobKonečná cena zájezdu zahrnuje letištní a bezpečnostní taxy.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie, ktorá zájazd organizuje. Tento zájazd usporadúva cestovná kancelária Eso travel, IČ: 35858559. Upozorňujeme, že cestovná kancelária si z dôvodov uvedených v obchodných podmienkach vyhradzuje právo zmeny podmienok organizovanie zájazdu a právo zájazd zrušiť aj po uzatvorenie cestovnej zmluvy.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Santa Fe

0220 665 410 Číslo zájazdu: 1 137 441
dnes zatvorené

USA

Spojené štáty americké sú spomedzi všetkých krajín jasným lídrom svetovej tabuľky, čo sa týka príjmov z cestovného ruchu. Prírodné i kultúrne bohatstvo a potenciál USA pre ďalší príval návštevníkov je obrovský. Môžete tu obdivovať najznámejšie národné parky sveta, podobne ako safari v Afrike. Na západe USA sa tiahne od severu na juh mohutné a veľmi vysoké pohorie Kordillery. Americký Stredozápad je poľnohospodárska oblasť, ktorá turistom ponúka relatívne menej zaujímavostí. Veľmi atraktívne sú však východné pobrežia krajiny pri Atlantickom pobreží a západné pobrežie pri Tichom oceáne, kde v priebehu posledných storočí vyrástli najznámejšie veľkomestá ako New York, Los Angeles alebo Philadelphia. Na hraniciach USA s Kanadou sú vyhľadávané severoamerické jazerá. Juh krajiny s najmocnejšou ekonomikou sveta patrí do subtropického pásma a najjužnejšie časti Floridy už majú takmer tropickú klímu.

Nezáväzná objednávka

Krajinou kaňonov a puebiel
  USA, Ekvádor, Santa Fe

Pôvodná cena
3 038 EUR/os

Cena
2 828 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 137 441

Zájazd

dospelá osoba na pevnom lôžku
2
2 828,00 €
príplatok za jednolôžkovú izbu
0
719,00 €

Poistenie

cestovné poistenie ECP PLUS Svet 16 dní - osoba
2
31,20 €
poistenie stornovacích poplatkov - zadarmo
2
0,00 €

Parkovanie

parkovanie pri letisku Praha - 16 dní
0
60,00 €