Krásy Švajčiarska

Lichtenštajnsko, Švajčiarsko, Bern, Lichtenštajnsko, Luzern, Bern, Luzern, Vaduz

Krásy Švajčiarska

  Lichtenštajnsko, Švajčiarsko, Bern, Lichtenštajnsko, Luzern, Bern, Luzern, Vaduz
Pôvodná cena
359 EUR/os

Cena
327 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 226 768
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:

1. deň:
odchod zo Slovenska v ranných hodinách NON STOP cez Rakúsko a Nemecko, zastávka v meste Vaduz, v hlavnom meste jedného z najmenších európskych štátov – Lichtenštajnska, ubytovanie.
2. deň:
raňajky, prehliadka mesta Luzern, v ktorom sa nachádza najstarší drevený krytý most – Kaplnkový most s Vodnou vežou, centrum mesta s mestskými hradbami a historickými domami, návšteva katedrály sv. Leodegarda, Jezuitský kostol, Plevový most, v ktorého blízkosti sa v minulosti nachádzali vodné mlyny, Leví pamätník, ktorý je symbolom mesta. Lev bol vytesaný z prírodnej skaly na pamiatku hrdinskej smrti švajčiarskej gardy. Popoludní jazda najstrmšou zubačkou na svete na horu Pilatus (2128 m n. m.) opradenú mnohými legendami. Naskytne sa neopakovateľný výhľad na známe hory Rigi, Säntis, Titlis a jazero Vierwaldstattersee, návrat na ubytovanie.
3. deň:
raňajky, presun do hlavného mesta Švajčiarska, Bernu. Prehliadka centra mesta zapísaného na zoznam UNESCO – hodinová veža Zytglogee, najvyššia katedrála Švajčiarska – Münster, federálny palác, medvedí výbeh na brehu rieky, ružová záhrada s pekným panoramatickým výhľadom na staré centrum mesta. Vďaka šiestim kilometrom arkád sa staré mesto môže pýšiť jednou z najdlhších krytých obchodných promenád v Európe. Presun do mestečka Broc, návšteva čokoládovne Cailler. Po prehliadke a nákupoch čokolády a čokoládových dobrôt odjazd do mestečka Vevey, ležiaceho pri Ženevskom jazere. Návšteva múzea venovaného práci a životu slávneho komika, režiséra, producenta a hudobného skladateľa Charlieho Chaplina, nachádzajúceho sa vo vile Manoir de Ban s výhľadom na Ženevské jazero, kde umelec žil posledných 25 rokov svojho života. Vo vile sa zachovalo veľa vecí z jeho života – kreslo, v ktorom sedával, klavír, na ktorom hrával, kuchyňa, rodinné fotografie a pod. Vila prešla rozsiahlou rekonštrukciou a premenila sa tým na multifunkčné výstavné priestory s najmodernejšou technikou. V areáli sa tiež nachádza javisko pod holým nebom, či priestory na skúšanie budúcich umelcov. Presun na ubytovanie do oblasti Ženevy.
4. deň:
raňajky, prehliadka Ženevy, mesta ležiaceho pri Ženevskom jazere obklopeného pohoriami Álp a Švajčiarskou Jurou, je sídlom mnohých medzinárodných organizácií, centrom bankovníctva a známe výrobou hodiniek a klenotníctvom. Celodenná prehliadka mesta začína návštevou a komentovanou prehliadkou Paláca národov – európskeho sídla OSN, ďalej pokračuje centrom mesta, návštevou katedrály sv. Petra, z ktorej veže je jedinečná vyhliadka na Ženevské jazero s fontánou Jet d’eau. Voda z fontány strieka do výšky 140 metrov rýchlosťou 200 km/h a pôvodne slúžila ako poistná záklopka pre vodné zdroje pre mesto. Vo večerných hodinách odchod autobusom NON STOP na Slovensko.
5. deň:
príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách.

Základná cena zahŕňa

Zľay First Minute:
 • 7% do 31.01.2021
 • 5% do 31.03.2021
Cena na osobu obsahuje:
 • doprava klimatizovaným autobusom
 • 3 x ubytovanie s raňajkami
 • sprievodca

DPH.

Základná cena nezahŕňa

Možné príplatky:
 • cestovné poistenie +10,-€/osoba/zájazd
 • nástupné miesto na autobus: RK, MT, BB, ZV +15,- €, ZA, PB +11,- €, TN, NM, PN, NR +8,- €, TT, BA bez príplatku
 • miestenka +8,- €
 • jednolôžková izba +110,- €/zájazd.
Možné vstupy (na mieste):
 • Bern: hodinová veža Zytglogee 20,- CHF

  Vevey: múzeum Charlieho Chaplina 25,- CHF

 • Ženeva: Palác národov 15,- CHF.
Povinný príplatok:
 • pobytová taxa cca 2,- €/osoba/noc – platba na mieste.

Ceny vstupov sú orientačné, počas roka sa menia.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie, ktorá zájazd organizuje. Tento zájazd usporadúva cestovná kancelária Pegas Tour, IČ: 34130543. Upozorňujeme, že cestovná kancelária si z dôvodov uvedených v obchodných podmienkach vyhradzuje právo zmeny podmienok organizovanie zájazdu a právo zájazd zrušiť aj po uzatvorenie cestovnej zmluvy.

 • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
 • Miesto podľa CK: Bern, Luzern, Vaduz, Ženeva (Geneve)

0220 665 410 Číslo zájazdu: 1 226 768
dnes zatvorené

Nezáväzná objednávka

Krásy Švajčiarska
  Lichtenštajnsko, Švajčiarsko, Bern, Lichtenštajnsko, Luzern, Bern, Luzern, Vaduz

Pôvodná cena
359 EUR/os

Cena
327 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 226 768

Zájazd

dospelá osoba na pevnom lôžku
2
326,69 €
príplatok za místenku - osoba
0
8,00 €

Poistenie

cestovné poistenie ECP PLUS Európa 8 dní 5 dní - osoba
2
7,25 €
poistenie stornovacích poplatkov - zadarmo
2
0,00 €