Pobaltie a Helsinki

Estónsko, Fínsko, Litva, Lotyšsko, Fínsko, Litva, Helsinki, Riga, ŠIAULIAI, Vilnius

Pobaltie a Helsinki

  Estónsko, Fínsko, Litva, Lotyšsko, Fínsko, Litva, Helsinki, Riga, ŠIAULIAI, Vilnius
Pôvodná cena
475 EUR/os

Cena
413 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 232 401
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:
rychly popis

Počas šiestich dní navštívia účastníci zájazdu štyri krajiny. Začnú v Litve, ktorá je najväčšou pobaltskou krajinou a dokonca má svoj vlastný parfum „Vôňa Litvy“. Pokračovať budú do Estónska, kde uvidia jeho hlavné mesto Tallin s mnohými kultúrno-historickými pamiatkami. Ďalší deň poputujú loďou do Fínska, krajiny tisícich jazier. Zájazd ukončia v Lotyšsku s množstvom krásnych zážitkov.
Ubytovanie: 4x v hoteli
Stravovanie: 4x raňajky
Vilnius - Šiauliai - Talin - Helsinki - Riga

doprava

autobusová

program

1. deň - odchod autobusom zo Slovenska v ranných hodinách a večer ubytovanie v Poľsku, nocľah.

2. deň - raňajky, presun do Litvy, prehliadka Vilniusu - hlavného mesta Litvy, nazývaného tiež 'mestom baroka'. Mesto je plné prepletených uličiek a centrum starého mesta je zapísané do zoznamu UNESCO, Gediminasov hrad, Kostol a kláštor bernardínov a ďalšie pamiatky. Vo večerných hodinách ubytovanie, nocľah.

3. deň - raňajky, odchod do Šiauliai – mesto preslávené neďalekou Horou krížov. Prvé kríže na tomto pahorku vztýčili na pamiatku obetí poľského novembrového povstania z roku 1831, ktoré tam pochovali. V súčasnosti sa tam nachádzajú desiatky tisíc krížov, ktoré boli počas Sovietskeho zväzu niekoľkokrát zlikvidované. Pokračovanie do Estónska, návšteva hlavné mesta Estónska Talin, stredoveké hradby a mestské brány, Dolné mesto – zachovalá stredoveká štvrť, Horné mesto, Chrám svätého Alexandra Nevského, Kostol svätého Olafa, individuálne voľno. Odchod do hotela, nocľah.

4. deň - raňajky, plavba z Talinu do Helsínk, hlavného mesta Fínska, prehliadka historického centra mesta: Katedrála evanjelickej cirkvi, Hala Finlandia, ktorá je majstrovským dielom Alvara Alta, Uspenská katedrála – chrám ortodoxných rusov žijúcich vo Fínsku a iné, individuálne voľno. Plavba z Helsínk do Talinu. Odchod do hotela, nocľah.

5. deň - raňajky, odchod do Rigy, hlavného mesta Lotyšska. Prehliadka mesta kostol sv. Petra, mestská radnica, dom Čiernych hláv, Katedrála – najväčší kostol v Pobaltí, mohutný organ pozostávajúci zo 4000 píšťal, robiacich z neho štvrtý najväčší organ na svete, kostol sv. Jakuba, ktorý je pre zmenu zaujímavý svojím zvonom. Neskoro večer odchod autobusom na Slovensko.

6. deň - príchod na Slovensko v popoludňajších hodinách.

typ stravy

raňajky

dni

6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Základná cena zahŕňa

  • doprava luxusným autokarom, 4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, trajekt Talin - Helsinki - Talin, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

Základná cena nezahŕňa

  • Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 10 EUR/os.
  • Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,70 EUR/os./deň, pripoistenie COVID garancia storna (doplnkovú službu je možné objednať, len ak má osoba zakúpené poistenie KOMFORT alebo PLUS na celkovú cenu zájazdu ) 1,50 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 50 EUR/os. (platba na mieste v miestnej mene).
  • Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 115 EUR/4 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 135 EUR.
  • Nástupné miesta: BA – 11 EUR, NR, TT – 9 EUR, TO - 7 EUR, TN, PB, DUB, ZA, CA, Třinec bez príplatkov.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie, ktorá zájazd organizuje. Tento zájazd usporadúva cestovná kancelária Turancar, IČ: 22679057. Upozorňujeme, že cestovná kancelária si z dôvodov uvedených v obchodných podmienkach vyhradzuje právo zmeny podmienok organizovanie zájazdu a právo zájazd zrušiť aj po uzatvorenie cestovnej zmluvy.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Helsinki, Riga, ŠIAULIAI, Talin, Vilnius

0220 665 410 Číslo zájazdu: 1 232 401
dnes zatvorené

Nezáväzná objednávka

Pobaltie a Helsinki
  Estónsko, Fínsko, Litva, Lotyšsko, Fínsko, Litva, Helsinki, Riga, ŠIAULIAI, Vilnius

Pôvodná cena
475 EUR/os

Cena
413 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 1 232 401

Zájazd

dospelá osoba na pevnom lôžku
2
423,25 €
príplatok za dvojsedadlo
0
135,00 €
príplatok za miestenku - osoba
0
8,00 €

Poistenie

príplatok za cestovné poistenie Komfort (povinný) - osoba
2
17,40 €
príplatok za cestovné poistenie Plus - osoba
0
22,20 €
príplatok za Covid garancia storna (doplňková služba k poistenie) - osoba
0
15,00 €
poistenie stornovacích poplatkov - zadarmo
2
0,00 €