Termín:
18. 6. – 25. 6. 2019
Počet dní:
8 (ut – ut)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Bratislava
Strava:
polpenzia
Pôvodná cena:
840  EUR
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

rychly popis

Ubytovanie: 7x v hoteli

Stravovanie: 7x polpenzia

Costa Brava/Costa Del Maresme - Barcelona - Montserrat - Girona

doprava

letecká

program

1. deň – odlet do Barcelony, ubytovanie na pobreží Costa Brava a Costa del Maresme ponúkajúcom šíre piesočnaté pláže, zálivy a pláže s hrubozrnným pieskom, ale aj skalnaté útesy s turistickými chodníčkami a romantickými výhľadmi. Strediská Lloret de Mar, Malgrat de Mar či Santa Susanna sú ideálnym miestom letnej dovolenky a výborným východiskovým bodom na zaujímavé výlety.

2. deň – popoludní presun do Barcelony. Prechádzka najznámejšou ulicou La Rambla s gurmánskym rajom v podobe tržnice La Boqueriá, Katalánske námestie, katedrála Santa Eulalia, kostol Santa Maria del Mar. Individuálne voľno. Večerné nezabudnuteľné predstavenie barcelonských fontán pod šírym nebom „Barcelona Fuentes“. Návrat do hotela v nočných hodinách. 3. - 5. deň – dni určené na oddych, relax, nákupy či zábavu v prímorskom stredisku.

6. deň – transfer do Girony, mesta so stredovekými hradbami a krásnymi románskymi kostolmi. Prechádzka uličkami mesta s množstvom obchodíkov a kaviarničiek, katedrála s vežou Karola Veľkého, románske kostoly San Perre de Galliagants a San Nicolas. Návrat do hotela.

7. deň – návšteva pohoria Montserrat. Tunajší kláštor a bazilika sú najvýznamnejším pútnickým miestom Katalánska v nadmorskej výške 726 m n. m. Prehliadka baziliky so sochou čiernej Panny Márie Montserratskej. Pešia prechádzka krížovou cestou, prekrásne prírodné scenérie pri pohľade do údolia rieky Llobregat. Popoludní návrat do hotela.

8. deň – transfer na letisko, odlet.

typ stravy

polpenzia

dni

8 DŇOVÝ POBYTOVO POZNÁVACÍ

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

7x ubytovanie v hoteli s polpenziou, letecká doprava Bratislava - Barcelona- Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas poznávacej časti zájazdu, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

Základná cena nezahŕňa

Povinné príplatky: servisné poplatky 195 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 175 EUR/7 nocí, príplatok za plnú penziu 45 EUR/os., príplatok za all inclusive 105 eur/os.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Turancar, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Barcelona, Costa Brava, Costa del Maresme, Girona, Katalánsko, Montserrat

Španielsko

Španielsko zaberá väčšinu Pyrenejského polostrova. Jeho súčasťou sú aj Kanárske ostrovy a známe Baleárske ostrovy Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Kanárske ostrovy sú známou celoročne vyhľadávanou destináciou, kde môžete spoznávať Gran Canariu, Tenerife alebo Fuerteventuru. Pevninská časť Španielska je veľmi rôznorodá. Vo vnútrozemí je skôr hornatá a severnú hranicu tvorí horský masív Pyreneje. Najväčšie turistické lákadlo jednoznačne predstavujú španielske pláže a množstvo architektonických a kultúrnych zážitkov, ktoré táto krajina ponúka po celý rok. Najatraktívnejšie pevninské riviéry sú Costa Brava a Andalúzia. Určite vás nadchne španielsky temperament, výborná kuchyňa, národná hrdosť a tradície. Krajina je rajom pre pestovanie ovocia a zeleniny. Španielsko je aj krajinou eurovíkendov (Madrid a Barcelona). Panujú tu horúce letá ojedinele s teplotami až okolo 40 °C. Andalúzia ponúka letné počasie až do októbra, Kanárske ostrovy sú celoročne vhodným miestom pre cestovateľské zážitky.

Na Baleárských ostrovoch bola novo zavedená turistická taxa, ktorá závisí na ktegórii hotela, v ktorom sú klienti ubytovaní:

Výška turistickej taxy (vrátane dane) je stanovená vládou a závisí na oficiálnej kategórii ubytovacieho zariadenia, v ktorom sú klienti ubytovaní.

Hlavná sezónu 1. 5. - 31.10.:
Hotely, apartmány kategórie 1*/2*/3* 2,20 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 3*+/4* 3,30 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 4*+/5* 4,40 EUR/osoba/noc

Apartmány kategórie 3*+ 3,30 EUR/osoba/noc
Apartmány kategórie 4*/4*+ 4.40 EUR/osoba/noc

Vedľajšia sezóna 1. 11. - 30. 4.:
Hotely, apartmány kategórie 1*/2*/3* 0,55 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 3*+/4* 0,825 EUR/osoba/noc
Hotely kategórie 4*+/5* 1,10 EUR/osoba/noc

Apartmány kategórie 3*+ 0,825 EUR/osoba/noc
Apartmány kategórie 4*/4*+ 1,10 EUR/osoba/noc

Turistická taxa je povinná pre všetky osoby nad 16 rokov, ktoré navštívia Baleárské ostrovy. Klienti, ktorí trávia na ostrovoch 9 dní a viac, platí od 9. dňa 50 % z ceny taxy.
Turistická taxa bude vyberaná v hotovosti na mieste pobytu, priamo v ubytovacích zariadeniach


Pobytovo-poznávacie Španielsko

Číslo zájazdu: 775657
Španielsko, Barcelona, Girona, Montserrat