Termín:
20. 9. – 23. 9. 2019
Počet dní:
4 (pi – po)
Počet nocí:
3
Doprava:
letecky Viedeň
Strava:
raňajky
Pôvodná cena:
665  EUR
Cena za osobu:
Nezáväzná objednávka

Popis ubytovania a programu zájazdu

rychly popis

Ubytovanie: 3x v hoteli

Stravovanie: 3x raňajky

Rím - Vatikán

doprava

letecká

program

1. deň – prílet z Viedne do Ríma, prechádzka cez námestie Piazza Popolo s egyptským obeliskom a levmi. Pokračovanie na Španielske námestie so známymi španielskymi schodmi. Prechod k najznámejšej fontáne na svete - Fontana Di Trevi. Návrat do hotela.  

2. deň - raňajky, presun do centra Ríma, celodenná prehliadka pamätihodností kresťanského Ríma. Návšteva najmenšieho štátu na svete - Vatikánu s Námestím Sv. Petra a dych vyrážajúcou bazilikou s množstvom nádherných umeleckých diel, výstup na kupolu baziliky s prekrásnym výhľadom. Vatikánske múzeá a Sixtínska kaplnka s Michelangelovými freskami. Pokračovanie k monumentálnemu Anjelskému hradu na brehu rieky Tiber. Návrat do hotela.  

3. deň - raňajky, celodenná prehliadka mesta zahrnujúca najznámejšie pamätihodnosti antického Ríma: Koloseum, starorímsky štadión Circus Maximus, ktorý predstavuje jedno z najväčších antických nálezísk svojho druhu. Forum Romanum, ležiace medzi pahorkami Palatín a Kapitol, Pantheon, pozoruhodná a jedna z najlepšie zachovaných stavieb antiky. Piazza Navona s impozantnou Fontánou štyroch riek. Presun k Lateránskej Bazilike a Svätým schodom, po ktorých podľa tradície Kristus kráčal v Jeruzaleme k Pilátovi. Návrat do hotela.  

4. deň - raňajky, dokončenie prehliadky mesta -  Bazilika Santa Maria Maggiore, nazývaná aj Snežná bazilika vďaka legende o zázračnom snežení počas leta. Námestie Piazza Republica, pamätník Viktora Emanuela II. Posledná z vatikánskych bazilík- Bazilika Sv. Jána za hradbami s pápežským portrétmi. Odlet z Ríma do Viedne.  

typ stravy

raňajky

dni

4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Obsah ceny

Základná cena zahŕňa

3x ubytovanie v hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Rím - Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

Základná cena nezahŕňa

Povinné príplatky: servisné poplatky 180 EUR/os., doprava v meste, pobytová taxa (platba na mieste cca 4 EUR/os./noc).
Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 120 EUR/3 noci. Upozornenie: termín 19.04 - 22.04. - Veľká noc.

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Doklady o poistení jednotlivých cestovných kancelárií nájdete tu. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie Turancar, ktorá zájazd organizuje.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Rím, Vatikán

Rím

Číslo zájazdu: 775726
Taliansko, Vatikán, Vatikán