To najlepšie z Jordánska

Jordánsko, Amman

To najlepšie z Jordánska

  Jordánsko, Amman
Číslo zájazdu: 964 609
Detail ponuky a možnosti k dovolenke:
Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Odlet do Ammánu. Privítanie na letisku, vybavenie vízových formalít a transfer do hotela, ubytovanie. Nocľah v Ammáne.
2: AMMÁN - QASR KHARANE - QASR AMRA

Prehliadka hlavného mesta Ammán, ktoré bolo v minulosti centrom rímskej a babylonskej civilizácie. Rušné ulice plné obchodov a kaviarní, trhy s ovocím i ručne vyrábanými výrobkami, mešity v tesnom susedstve s kostolmi, to všetko tvorí rušnú atmosféru mesta. Navštívite mešitu Grand Husseini, rímsky amfiteáter a archeologické múzeum. Nasleduje odchod k púštnym pevnostiam Qasr Kharane a Qasr Amra (UNESCO), ktoré sú spomienkou na počiatky a rozkvet islamsko-arabskej civilizácie. Kuserj (Qasr) Amra je preslávený svojimi nádhernými freskami. Na jeho objavení sa podieľal aj český bádateľ a katolícky kňaz Alois Musil. Poslednou zastávkou bude hrad Kuserj Kharana, ktorý si nechala postaviť dynastia Umájovcov v 8. storočí. Návrat do hotela, večera a nocľah v Ammáne.
3: JERASH - AJLUN

Dnes navštívite unikátnu rímsku pamiatku Jerash. Mesto bolo postavané za zlatého veku rímskej nadvlády a vošlo na známosť ako Gerasa. Teraz je všeobecne uznávané ako jedno z najlepšie zachovaných rímskych provinčných miest na svete. Môžete obdivovať rímsky urbanizmus, spevnené a kolonádne ulice, chrámy, divadlá, rozľahlé verejné priestranstvá, námestia, kúpele, fontány a mestské hradby obklopené vežami a bránami. Následne budete pokračovať do Ajlun, kde okrem jedného z najstarších minaretov v Jordánsku navštívite rovnomenný križiacky hrad Ajlun, Návrat do hotela, večera a nocľah v Ammáne.
4: MADABA - HORA NEBO - KARAK - PETRA

Ráno odchod do Madaba, ktorá je známa predovšetkým byzantskými pamiatkami. Mesto Madaba je tiež známe ako 'Mesto mozaiky'. Navštívite horu Nebo, jedno z najviac cenených svätých miest v Jordánsku a tiež miesto, kde bol pochovaný Mojžiš. Malý byzantský kostol na mieste, bol postavený pri príležitosti návštevy Jordánska pápežom Jánom Pavlom II. Pred príchodom do Petry zastavíte pri križiackom hrade Kerak, ktorý patrí medzi najväčšie križiacke hrady v strednej Ázii. Príchod do Petry, večera a nocľah.
5: PETRA

Celodenná návšteva unikátnej svetovej pamiatky - mesta Petra (UNESCO). Vstup do Petry možno nájsť v kľukatej, úzke tiesňave Siq Kmlangen. V ružovom meste si prehliadnete chrámy, kláštory, hrobky, obytné domy, rímske divadlá, to všetko vytesané v niekoľkých úrovniach do ružovej pieskovcovej skaly vysokej sto metrov. Pokladnica, ktorá je vrcholom zručnosti starovekých kamenárov, jednoznačne dominuje tunajším monumentom. Staré mesto Nabatejcov je jednou z najvýznamnejších pamiatok ľudstva.
6: WÁDÍ RUM – AQABA - SHOBAK - AMMÁN

Ráno sa vydáte na návštevu púštnej rezervácie Wádí Rum (UNESCO), ktoré je tiež nazývané mesačným údolím. Tunajšia púštna krajina, z ktorej vystupujú skalné veže, skalné brány, rokliny a tiesňavy, je fascinujúcim miestom. Jedná sa o pamätné miesto, kde princ Faisal Bin Hussein a T. E. Lawrence organizovali základ arabskej vzbury proti Ottoman v prvej svetovej vojne. Nájdete tu aj cenné archeologické nálezisko, kde je veľa skalných rytín a nápisov, vrátane kresieb zvierat a ľudských postáv. Absolvujete jazdu džípom v púšti. Prejazd do Aqaba, jediného jordánskeho prímorského mesta. Možnosť kúpania a odpočinku na pláži alebo výlet loďou ku koralovým útesom (fakultatívne za príplatok). Po ceste späť do Ammánu krátka zastávka pri zrúcaniny križiackeho hradu Shobak. Návrat do Ammánu, večera, nocľah.
7: BETHANIE – MŔTVE MORE

Dopoludnia návšteva Bethanie, krásneho miesta v zaujímavej krajine na brehu Jordánska. V Bethanie bol pokrstený Ježiš Kristus. Popoludní presun k najnižšiemu bodu našej planéty, Mŕtvemu moru, s vysokým obsahom solí a minerálov. Kúpanie, odpočinok, prejazd do Ammánu. Nocľah v Ammáne.
8: AMMÁN – PRAHA (VIEDEŇ)

Odchod na letisko, odlet a prílet do Prahy (Viedeň).
Poznámka: tento zájazd je možné za príplatok predĺžiť o pobyt pri mori v Aqabe, alebo pri Mŕtvom mori.
Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.
Zmena programu vyhradená.
Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Základná cena zahŕňa

leteckú dopravu Praha - Ammán - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
7 x nocľah v hoteloch 3* a 4* s raňajkami
6 x večera
všetky transfery počas okruhu
všetky prehliadky a vstupy podľa programu
služby sprievodcu ESO travel počas okruhu
obed v areáli mesta Petra
vízum do Jordánska

Základná cena nezahŕňa

letiskové taxy 249,- EUR/osoba, bakšišné a prepitné , cestovné poistenie

Informácie o zájazde

Tento zájazd je poistený pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Kategória hotela a informácie o zájazde sú uvedené podľa popisu usporiadajúcej cestovnej kancelárie. Organizovanie tohto zájazdu sa riadi obchodnými podmienkami cestovnej kancelárie, ktorá zájazd organizuje. Tento zájazd usporadúva cestovná kancelária Eso travel, IČ: 35858559. Upozorňujeme, že cestovná kancelária si z dôvodov uvedených v obchodných podmienkach vyhradzuje právo zmeny podmienok organizovanie zájazdu a právo zájazd zrušiť aj po uzatvorenie cestovnej zmluvy.

  • Lokalita podľa CK: Podľa popisu
  • Miesto podľa CK: Amman

0220 665 410 Číslo zájazdu: 964 609
dnes zatvorené

Nezáväzná objednávka

To najlepšie z Jordánska
  Jordánsko, Amman

Cena
1 388 EUR /os

Cestující

Číslo zájazdu: 964 609

Zájazd

dospelá osoba na pevnom lôžku
2
1 388,00 €
príplatok za jednolôžkovú izbu
0
239,00 €

Poistenie

cestovné poistenie ECP PLUS Svet 10 dní - osoba
2
19,50 €
poistenie stornovacích poplatkov - zadarmo
2
0,00 €

Parkovanie

parkovanie pri letisku Praha - 10 dní
0
45,00 €